easter wishes

happy easter

Już za chwilkę Święta! Co roku jestem zaskoczona tym, jak szybko mija czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Świętami Wielkanocnymi. Ledwo zdążę zdjąć renifery i gwiazdy, a już jest moment na dekorowanie jajek. Niestety zazwyczaj zabieram się za tworzenie wielkanocnych ozdób na ostatnią chwilę. Tak jest też tym razem, tegoroczne dekoracje dopiero powstaną lub sięgnę po te wykonane w poprzednich latach.

Postanowiłam przypomnieć Wam dziś te najczęściej oglądane i najbardziej przeze mnie lubiane dekoracje, o których pisałam Wam na moim poprzednim blogu. Wszystkie one powstawały właśnie kilka dni przed świętami, dlatego spokojnie możecie je zaliczyć do kategorii ozdób “last minute”:)

Zacznę może od jednej z moich ulubionych dekoracji zaraz po girlandach, mam na myśli wieńce. Plotę je, sklejam i wyginam na przeróżne okazje. Uważam, że stanowią wyjątkowo piękny akcent we wnętrzach, ale także na zewnątrz.

Pierwszy, który Wam zaprezentuje, można błyskawicznie upleść z najprostszych, znalezionych w lesie, parku, czy ogrodzie gałązek. Fantastycznie wygląda w wersji sauté, ale równie dobrze udekorowany. Do ozdobienia go można użyć właściwie czego tylko dusza zapragnie. Poniżej moje wybory. 🙂 Więcej przeczytacie tutaj.

diy spring wreath

spring wreath decor

diy wreath of twigs

dekoracje świąteczne

Ta pierwsza wersja zawiera trochę gałązek bukszpanu, dekoracyjne kulki i przepiórcze jajka. Poniżej wariant właśnie z jajkami przepiórczymi w roli głównej. To jest chyba najprostszy, a przy tym niesłychanie efektowny wianuszek jaki można sobie wyobrazić.

wreath with eggs

easy easter decorations

dekoracje świąteczne

diy easter wreath

Pozostając w dekoracjach związanych z jajkiem, pokażę Wam cudowny pomysł na wielkanocne jajka. Będziecie potrzebowali plastikowe, otwierane jajka i ususzone kwiaty. Te dwa materiały wystarczą aby stworzyć niepowtarzalną dekorację. Wygląda wspaniale, w magiczny sposób łapie światło, tworząc mała galerię dla natury! Więcej przeczytacie tu.

easter eggs decor

dekoracje świateczne

Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę w przedświątecznym zamieszaniu, aby udekorować swoje domy, sprawić aby nabrały wyjątkowego charakteru, stały się tłem to wspaniałych spotkań, niezapomnianych rozmów, ciepła i miłości.

 

 

Jeśli macie ochotę na jeszcze więcej pomysłów na wielkanocne dekoracje, to zapraszam Was jeszcze http://starsinspirations.blogspot.com/2014/04/time-for-kids-easter-eggs.html i http://starsinspirations.blogspot.com/2014/04/diy-easter-cards.html.

Dodaj komentarz