obrazek wyrozniajacy kalendarze adwentowe

Advent Calendars from previous years

Witajcie Kochani!

Jak tam Wasze kalendarze adwentowe!? Mam nadzieję, że w tym roku w Waszych domach pojawiły się własnoręcznie robione kalendarze i codziennie czeka w nich coś wyjątkowego! Mój tegoroczny kalendarz możecie zobaczyć w poprzednim poście.

Advent calendar 2017

Dziś pokażę Wam moje pomysły z poprzednich lat, o których pisałam na moim pierwszym blogu. Wszystkie propozycje to oczywiście kalendarze wykonane własnoręcznie, raczej proste w wykonaniu i stanowiące fajną świąteczną dekorację domu.

Pierwsza prezentowana propozycja to rodzaj origami, które może nam posłużyć jako kalendarz adwentowy, ale świetnie sprawdzi się również jako rodzaj dekoracji. Wymaga chwili pracy, zwłaszcza jeżeli powstać mają 24 elementy, efekt jest jednak wart poświęconego zaangażowania. Więcej możecie się dowiedzieć tutaj.

origami advent calendar

papierowy kalendarz adwentowy origami

paper diy advent calendar 2

Kolejny kalendarz adwentowy został stworzony z różnej wielkości pudełek tekturowych, przyozdobionych papierowymi taśmami i rysunkami. Jest to inspiracja extra prosta, możemy skorzystać z gotowych pudełek lub przyozdobić papierem pakownym pudła po różnych produktach, które zawsze znajdziemy w domu. Cały post o tym kalendarzu zobaczycie tu.

diy advent calendar paper boxes

how to make a advent calendar from paper boxes

paper diy advent calendar made from boxes

Następny kalendarz wymaga więcej pracy, jeżeli chcecie go wykonać w takiej postaci jak ten mój. Uszyłam bowiem 24 materiałowe koperty, na które nakleiłam materiałowe cyferki. Jeśli nie jesteście mocni w szyciu albo chcecie przyspieszyć i uprościć cały proces tworzenia kalendarza adwentowego, to sięgnijcie po koperty papierowe. Ozdobione cyframi i powieszone na sznurku będą wyglądać pięknie. Możecie dowiesić do nich parę świątecznych ozdób, albo lampki. Zobaczcie cały kalendarz w poście.

advent calendar sewing idea

advent calendar made from textil evelopes

advent calendar textil idea

how to make advent calendar

beautiful advent calendar

Mamy dopiero początek grudnia, więc jeśli zgapiliście się z kalendarzami to nic nie szkodzi. Może któraś z zaprezentowanych dzisiaj koncepcji wpadła Wam w oko? Zapraszam Was jak zwykle do kreatywnych działań i twórczego podejścia do tematu dekoracji, świąt i zabaw z dziećmi. Do przeczytania!

Dodaj komentarz