Koniec 2019 roku

Kończy się drugi rok istnienia mojego biznesu.

Wszyscy mówili mi: “daj sobie dwa lata, tyle potrzeba, żeby rozkręcić działalność”, mówili: “cierpliwości, potrzeba czasu”. Często słyszałam też, żeby inwestować w reklamę albo wcale nie inwestować, tylko tworzyć produkty, czy też żeby zająć się ich promowaniem najpierw i tak bez końca… Często całkowicie wykluczające się koncepcje. Odkryłam jedno, każdy biznes jest inny, każdy wymaga innych środków, innej strategii i innego nakładu czasu. Nauczyłam się, że choćbym stanęła na głowie, to najpierw jestem Mamą, a dopiero potem ‘bizneswoman” ;P.

Takie jasne ustalenie moich priorytetów wcale nie ułatwiło mi działań biznesowych, wręcz przeciwnie. Jestem świadoma tego, że choćbym zrobiła biznesplan poziom: „mistrz”, to i tak zawsze będę musiała działać na zasadzie “jazda bez trzymanki”, bo nie jestem w stanie przewidzieć wszystkich wirusów, wysypek, wycieczek, występów, urodzin kolegów i koleżanek, pasożytów…. ach, nie będę się rozkręcać ;).

W tej chwili chcę Wam jednak przybliżyć choć część moich działań w 2019 roku. To był rok pełen bardzo wyjątkowych zamówień, dlatego chętnie podzielę się z Wami kilkoma. Dołączam również kilka zdjęć z targów, takie wspomnienia justgrey z 2019 roku w pigułce. 🙂

Próbując zrobić podsumowanie minionego roku z pewnością wspomniałabym o moim udziale w kilku wydarzeniach. Uważam za mój ogromny sukces to, że odważyłam się wyjść ze swojej strefy komfortu:) i pokazać szerokiej publiczności moje prace, spotkać się z klientami twarzą w twarz i opowiadać o swoich działaniach. Było to olbrzymie wyzwanie, ale także ogromne wyróżnienie. W 2019 roku spotkałam się z Wami na wrześniowych Targach Rzeczy Ładnych, w październiku spotkałam się z Wami w Muzeum Etnograficznym na targach “Niech żyje papier”, a na przełomie listopada i grudnia byłam częścią wyjątkowych Targów Rzeczy Ładnych ZIMA!

Udział w tych imprezach to była bardzo ważna lekcja w moim biznesie. Możliwość obserwowania na żywo reakcji ludzi na moje prace, odpowiadania na pytania, obserwowania jakie są zainteresowania, co cieszy się największym powodzeniem, przyglądanie się innym artystom dookoła, to wszystko było bezcennym doświadczeniem. Bardzo chciałabym w tym nadchodzącym roku również zaplanować udział w takich wydarzeniach, myślę również o innych miastach, gdyż poznałam mnóstwo wspaniałych klientów z całej Polski!

Zatem ENJOY 2019 WITH JUSTGREY:)

Nie będę robiła tu noworocznych postanowień, jedyne jakie mam, to żeby zrobić wszystko, aby mój biznes działał, żebym nie musiała go zamknąć. To jest moje wielkie marzenie, gdyż pomimo wielu trudności, jest to część mojego życia, która daje mi olbrzymią satysfakcję, która niesłychanie pozwala mi się rozwijać i poznawać wyjątkowych ludzi.

Życzyłabym sobie na ten Nowy Rok jeszcze więcej wspaniałych klientów, jeszcze więcej wyjątkowych zamówień, zdecydowanie więcej odwagi, żeby z moją działalnością wychodzić do świata i przede wszystkim czasu!

Dziękuję Wam moi drodzy klienci, obserwatorzy i przyjaciele, za wiarę w to, że moja praca jest wartościowa. Dzięki za każde dobre słowo i za każde zamówienie. Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną na ten następny, 2020 rok!

Dodaj komentarz