WDZIĘCZNOŚĆ – MARKETING SZEPTANY

Tytuł posta może zbyt techniczny – hasło na pierwszy rzut oka może wydać się nie do końca zrozumiałe, ale myślę, że w pełni oddaje to, o czym będzie ten post. Najserdeczniej zapraszam do lektury wszystkich tych, którzy mi towarzyszą w mojej biznesowej drodze, gdyż ten post jest do Was!

Właśnie skończył się 2020 rok, który z pewnością zapisze się w historii. Po jak zawsze bardzo intensywnym w mojej branży grudniu przyszedł czas na styczeń, czas podsumowań, analiz, inwentaryzacji, ale także planów i wytyczania celów. Bardzo różne myśli krążą mi pogłowie, po tym dziwnym i trudnym roku ciężko jest bowiem cokolwiek zaplanować. Postanowiłam wykorzystać ten okres podsumowań, żeby napisać Wam o czymś dla mnie niesłychanie ważnym.

To będzie post o rzeczy kluczowej w mojej firmie, która działa i nabiera rozpędu, a to wszystko w dużej mierze właśnie dzięki marketingowi szeptanemu. Dzięki mojej rodzinie, przyjaciołom, znajomym, sąsiadom, wszystkim bliskim, którzy obdarzają mnie zaufaniem, ale również polecają, reklamują i wspierają na wielu płaszczyznach, moja marka idzie do przodu! “Moi ludzie” – pozwolę ich sobie nazwać w ten sposób na potrzeby tego posta 🙂 – zawsze powiedzą mi dobre słowo, doradzą, kopną w tyłek, kiedy tego potrzeba i bezustannie dają poczucie, że to co tworzę jest wartościowe i powinnam dalej to robić. Niejednokrotnie zaskakuje mnie skąd zgłaszają się do mnie klienci, z jakiego polecenia, dzięki komu odnaleźli mnie w otchłaniach internetów! Jak jedna osoba powiedziała drugiej, że maluję wyjątkowe ilustracje, a ta zamówiła dla trzeciej, która zgłasza się po serię projektów, a po kilku miesiącach dostaję telefon od jednej z obdarowanych osób w sprawie większej współpracy. To jest coś fantastycznego!

Mąż, dzieci, rodzina rozsypana po świecie, moje kochane przyjaciółki z Genewy i z Warszawy, moja wyjątkowa sąsiadka, znajomi z dzieciństwa, z liceum, ze studiów, rodzice kolegów i koleżanek moich dzieci, znajomi z pracy mojego męża, współpracownicy z którymi tworzyłam projekty wnętrz, dawni klienci i obserwatorzy z mojego poprzedniego bloga, którzy od tych kliku lat są ze mną, kibicują i wspierają. To są właśnie “moi ludzie”!

Dziękuję Wam za każde polecenie i zamówienie. wszystkie były wyjątkowe i każde traktowałam bardzo osobiście. Czasem to ja proponuję jakiś pomysł na projekt, na ilustrację, czy grafikę, ale niepowtarzalne są Wasze tematy i propozycje. Te zamówienia, zwłaszcza indywidualne, pokazują jak wyjątkowymi osobami są moi bliscy i moi odbiorcy. Sprawiacie, że bezustannie się rozwijam, że pobudzam moją wyobraźnię, uczę się nowych technik. To wszystko wpływa na to, jak wygląda moja marka i gdzie jestem teraz zawodowo.

To był ciężki rok dla wszystkich, postawił przed nami nowe wyzwania. Ja musiałam na nowo nauczyć się pracować z dziećmi w domu, co w temacie zdalnego nauczania trójki dzieci często oznaczało, że musiałam prowadzić swoją działalność bez komputera i telefonu. Była i nadal jest to dla mnie duża lekcja pokory i stawiania maleńkich kroczków. To jest cholernie trudne, gdyż jestem typem skrajnego niecierpliwca, uwielbiam wielkie skoki, a nie małe kroki, potrzebuję szybkich efektów, namacalnych sukcesów i widocznych rezultatów. W obecnych okolicznościach jest to bardzo, bardzo trudne i oznacza, że moja firma jest w innym miejscu niż planowałam na ten moment.

Tym większa jest moja wdzięczność za Wasze wsparcie, gdyż to ono wpłynęło na to, że nie byłam zmuszona zamknąć mojej działalności i mam ogromną nadzieję, że zostaniecie ze mną jak najdłużej i będziecie dalej wysyłać w świat dobre słowo o moich projektach.

Chcę Wam pokazać kilka wyjątkowych projektów, które miałam zaszczyt wykonać w ostatnim czasie.

Jeśli chodzi o nadchodzący Nowy 2021 Rok, to szykuje się spora zmiana w moich działaniach. Po wielu miesiącach samodzielnego konstruowania sklepu internetowego na mojej stronie, którą również stworzyłam od początku do końca sama, doszłam do miejsca, w którym zdecydowałam się oddać tworzenie sklepu internetowego w ręce specjalistów. To się dzieje! Sklep powstaje i jest to bardzo ekscytujące. Wierzę, że stworzony przez profesjonalistów, będzie śmigał i nada moim działaniom regularności. A za to proszę trzymajcie mocno kciuki.

Pracując nad sklepem internetowym pragnę się poradzić Was – “moi ludzie” – jakie projekty i produkty chcielibyście znaleźć w moim sklepie internetowym? Które z moich dotychczasowych projektów lubicie najbardziej i uważacie za najbardziej wartościowe? A może czegoś Wam brakuje? Będę bardzo wdzięczna za Wasz feedback!

Jeszcze raz ogromne podziękowania za ten rok!!!

Dodaj komentarz