wiosenne nowości – kartki

W poprzednim poście pisałam Wam o wiosennych nowościach w mojej ofercie, czyli naklejkach. Dziś pragnę zaprezentować Wam moje najnowsze projekty kartek. Skupię się na tych wiosennych, takich w atmosferze zbliżających się Świąt.

Tegoroczny przedświąteczny czas będzie bardzo wyjątkowy, ze względu na trwającą kwarantannę, która będzie nam towarzyszyć być może aż do Świąt. Może koronawirus sprawi, że odświeżymy tradycję wysyłania sobie nawzajem kartek. Poświęcimy chwilę na napisanie od serca kilku miłych słów dla ważnych dla nas osób. Taki wyjątkowy gest z pewnością sprawi każdemu bardzo wiele radości.

W tym roku przygotowałam dla Was trzy modele kartek. Trzy różne projekty, trzy różne tematy.

*Easter florist

Pierwszą propozycję zdobi ilustracja kwiaciarni. Witryny kwiaciarni, księgarni i sklepów wnętrzarskich należą do moich ulubionych! Te ostatnie zwłaszcza utrzymane w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce. Witryny kwiaciarni i księgarni robią bowiem na mnie największe wrażenie w takiej oldschoolowej wersji z elementami retro i raczej nie stawiające na minimalizm.

Taką kwiaciarnię postanowiłam właśnie zilustrować na wiosennej kartce. Blaszane pojemniki na kwiaty, stara drabina w formie półki, klasyczne drzwi z płycinami i okna w drobne szprosy. Nie mogło oczywiście zabraknąć starodawnego, nadgryzionego zębem czasu szyldu, z którego składam Wam świąteczne życzenia.

*Easter rabbit

Motyw królika najprawdopodobniej znacie już z moich innych projektów, zimowych i walentynkowych kartek (http://justgrey.pl/2018/12/christmas-cards.html , http://justgrey.pl/2019/02/kochajmy-sie.html), czy plakatów (http://justgrey.pl/plakaty-swiateczne, https://www.instagram.com/p/B4dLzNTBDp3/, https://pl.pinterest.com/pin/447123069248711589/?nic_v1=1afxhZs7QD23G7oatf6HG7s1btBDKgCoFCdwVoz3q1UkRsAbeu8IeSkc418yE1rN8m). Lubię ten motyw, więc i w ilustracji wiosennej nie mogło go zabraknąć. Mknie na rowerze z rozwianymi uszami, wioząc kosz pełen wielkanocnych jajek. Oby wraz ze składanymi sobie nawzajem życzeniami przyniósł nam lepsze czasy!

*Easter birds

Trzecią kartkę zdobią ilustracje ptaków – tak, to te które już znacie z moich nowych naklejek (http://justgrey.pl/2020/03/wiosenne-nowosci-naklejki.html). Już Wam wspominałam, śpiew ptaków to dla mnie pierwszy zwiastun końca zimy, wiec wśród wiosennych kartek nie mogło zabraknąć tego motywu.

Już wiemy, że szkoły będą zamknięte aż do Świąt, nie wiadomo czy zobaczymy się z najbliższymi w tym wyjątkowym czasie, dlatego wysłanie kartki pełnej szczerych słów przepełnionych tęsknotą i miłością może być bezcennym doświadczeniem. Zachęcam Was do tego!

Dodaj komentarz