wiosenne nowości – naklejki

No i po zimie! Tego staram się trzymać pomimo prognoz wróżących przymrozki. Zima i czas świąteczny są zawsze dla mnie wyjątkowe, również pod względem działań zawodowych. Uwielbiam wszystkie bożonarodzeniowe motywy i tworzenie ilustracji właśnie w tej tematyce. Gdy kończą się zimowe miesiące bardzo szybko rozmalowuję się w klimatach wiosennych. Na tapetę wjeżdżają pastele, motywy wielkanocne i zaczynam się rozkręcać pod kątem lata!

Pokażę Wam dziś trochę wiosennych nowości.

Swoją premierę miały mieć na targach designu WZORY, ale ponieważ cały świat sparaliżowany jest przez koronawirusa, to wszelkie imprezy zostały przełożone. Nie czekam więc do maja, tylko już dziś pokażę Wam co przygotowałam.

Naklejki.

Przygotowałam cztery modele naklejek. Naklejki powstały z namalowanych przeze mnie w akwareli ilustracji o różnej tematyce. Wszystkie dostępne w formacie A5, pakowane po 2 arkusze. Naklejki są papierowe i bardzo miłe w dotyku! Świetnie nadają się do ozdabiania zeszytów, notesów, czy pudełek. Osobiście polecam je również jako ozdoba na papierze pakowym, albo motyw na kartkę pocztową. Moje pomysłowe dzieciaki testują naklejki na różnych powierzchniach, dają radę również na ścianach, suficie oraz meblach. 🙂

Zdradzę Wam też pomysł na fajną aktywność z użyciem naklejek, bawiłam się w ten sposób z moimi dziećmi jak były mniejsze. Na zwykłej białej kartce przyklejaliśmy kilka naklejek, a całą resztę ilustracji rysowały dzieci tak, aby naklejki były wkomponowane w pewną historię. W ten sposób powstawały wyjątkowe opowieści. Taka lekka sugestia w postaci naklejki rozbudzała dziecięcą wyobraźnię pozwalając dzieciakom rozwinąć się twórczo. Bardzo Wam polecam taką zabawę!

*superheroes

Zaczynam od superbohaterów. Ten motyw chodził już za mną od dłuższego czasu. Miałam już możliwość malować go na plakatach na zamówienie, ilustrując różne super dzieciaki, jako wyjątkowych bohaterów. Potem stworzyłam dwa motywy ilustracji z superbohaterką i superbohaterem w formie kartek. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem na targach (https://targirzeczyladnych.pl/) i pytaliście często o plakat z takimi motywami, więc na kolejne targi miałam już dla Was superbohaterskie plakaty, możecie je zobaczyć tu: https://www.instagram.com/p/B5FGZMrlbal/.

Zestaw superbohaterskich naklejek zawiera postać bohatera lecącego na rakiecie oraz bohaterki, która również pomyka na własnym kosmicznym pojeździe. Nasi bohaterowie są wyposażeni w super ciuchy i super sprzęty, które znajdziecie w zestawie również w postaci oddzielnych naklejek. Całość utrzymana jest w stonowanych barwach, trochę bajkowo, trochę retro, czyli tak, jak lubię najbardziej.

*knights

Tu zestaw naklejek z nieśmiertelnym motywem rycerzy. Być może część elementów pamiętacie z tej ilustracji: https://www.instagram.com/p/B2JRSHGIO76/. Arkusz naklejek rycerskich na spokojnym szarym tle prezentuje odważnych rycerzy, smoka, zamek, wieżę, ale również część sprzętu i motywów charakterystycznych dla dzielnego rycerza. Nie przypadkowo pokazuję Wam naklejki, którymi obklejona jest ściana w pokoju walecznego chłopca. Myślę bowiem, że właśnie w ten sposób użyje je każdy miłośnik bajecznego świata pełnego ziejących ogniem smoków.

*cakes

Następny zestaw to mix różnego rodzaju tortów. Namalowałam torty takie na wypasie, z dużą ilością słodkości i dekoracji, aby mieć pewność, że będą cieszyły oko, a na ich widok pocieknie ślinka:). Macie zatem karmelowy tort-renifera, pełen smakowicie malinowych i jagodowych donatów, jest też klasyczna śmietanka z polewą czekoladową i garścią wiśni, jak również popularny przekładaniec oreo. Nie mogło zabraknąć minimalistycznego waniliowego torciku z borówką i tortu marzeń z lodami, lukrem i nieprzyzwoitą ilością posypki. Całość bardzo pastelowa, mleczna i delikatna. Wystarczy biały lub szary papier ozdobić kilkoma takimi torcikami, a powstanie śliczny papier prezentowy. Podobnie możecie udekorować pudełko lub kartę. Będzie z pewnością bardzo smacznie.

*birds

Ostatni projekt naklejek to motyw, który najbardziej kojarzy mi się z nadchodzącą wiosną. To właśnie poranny śpiew ptaków słyszę zanim jeszcze poczuję na twarzy ciepły podmuch wiatru i zapach powietrza, który nie ma w sobie już ani odrobiny mrozu. W formie naklejek znajdziecie ptaki zilustrowane z przymrużeniem oka, ozdobione w różne wzory, w oryginalnej palecie kolorów, lekkie, jakby malowane ręką dziecka. Mam nadzieję, że tchną w Waszą przestrzeń trochę wiosennego klimatu.

Mam nadzieję, że moje wiosenne nowości w temacie naklejek przypadły Wam do gustu. Dawajcie znać, które motywy są Waszymi faworytami, a jakich zabrakło i powinnam je jak najszybciej namalować. W następnym poście napiszę Wam o nowych projektach kartek! Do zobaczenia.

Dodaj komentarz